Nauczyciele i Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie – Przedszkolakom

16 Paź 15

Nauczyciele i Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Czarnkowie –  Przedszkolakom

W roku szkolnym 2015/2016 podstawowym kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa jest między innymi rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Październik jest również Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych stąd pomysł na przeczytanie i przedstawienie „Rzepki” Juliana Tuwima. Tym razem udało się namówić nauczycieli, którzy ku miłemu zaskoczeniu od razu przystali na propozycję wzięcia udziału w w/w wydarzeniu. Nauczyciele bardzo się zaangażowali w swoje role, przygotowali barwne, oryginalne stroje odgrywanych postaci. Wspólnie przygotowano kolorową scenografię. Zaprosiliśmy na nasze przedstawienie dzieci z Przedszkola nr 2 im. Jana Brzechwy, „Leśne Skrzaty” oraz „Bajkowy Świat”. Maluchy bawiły się doskonale podczas występu w czarnkowskim gimnazjum. Oczekują już z niecierpliwością na kolejną inscenizację bajki.