Blog Detail

Przeczytaj!!! Polecam!!!

27 Paź 16
admin
No Comments

 

źródło ; lubimyczytac.pl

źródło ; lubimyczytac.pl

Mam zamiar polecić ostatnio przeczytaną prze mnie książkę pt; „Hopeless” autorstwa Colleen  Hoover

Utwór opowiada i dziewczynie, która po wielu latach przebywania tylko w domu, otrzymuje pozwolenie od matki na uczęszczanie do szkoły. Pierwsze dni szkoły wyglądają nieciekawie, ale pomimo problemów odnajduje bratnia duszę, z którą umila sobie czas. Główna bohaterka nie posiada żadnych wspomnień z dzieciństwa, a matka odizolowuje ją od społeczeństwa. Pewnego dnia w miejscowym sklepie spotyka chłopaka, który przewraca jej życie do góry nogami. Musi podejmować ważne decyzje gdy prawda w końcu wychodzi na jaw. Zachęcam do zapoznania się z treścią tej książki, której nie będziecie chcieli oddać.

                                                                                                                                             Anna Fąferek kl. IIc

‘”Igrzyska śmierci”– trylogia

źródło: empik.com

źródło: empik.com

           Zdecydowanie moją ulubioną powieścią jest trylogia Igrzysk Śmierci. Wszystkie części mają w sobie coś wyjątkowego, jednak mnie najbardziej urzekła część trzecia – „Kosogłos”. Autorką powieści jest S. Collins. Książka zawiera w sobie różne wartości, które są uniwersalne w każdych czasach. Fabuła jest również bardzo wciągająca. Główną bohaterką jest Katniss Everdeen – młoda dziewczyna, która mimowolnie zostaje przywódczynią rebeliantów w postapokaliptycznej cywilizacji, zbudowanej na gruzach Amerykańskich miast. Książka na pewno wciągnie czytelnika w każdym wieku i skłoni do refleksji nad najważniejszymi wartościami w życiu człowieka.

 

 

                                                                    Joanna Just, klasa IIc

źródło: empik.com

źródło: empik.com

Ostatnio przeczytałam książkę pt. „Zanim się pojawiłeś” autorki  Jojo Moyes.

Książka opowiada o dziewczynie, która zakochuje się potajemnie w niepełnosprawnym mężczyźnie. Chłopak jest bardzo chory i nie chce mu się żyć, dlatego ma zamiar popełnić samobójstwo. Kobieta próbuje go powstrzymać, ale mimo tego mężczyzna nie jest w stanie jej posłuchać. Razem spędzają, jak najlepiej ostatnie chwile życia. Czy wielka miłość , nawet bolesna naprawdę może przezwyciężyć frustrację, zniechęcenie i natarczywe myśli o samobójstwie? Doskonale rozegrana psychologicznie, sugestywna powieść o sile uczuć i magicznym wpływie człowieka na człowieka.

Książka bardzo mi się spodobała. Uważam, że jest godna polecenia, ponieważ mocno trzyma od samego początku w napięciu. Powieść jest smutna, a zarazem bardzo wzruszająca. Ta książka doprowadziła mnie do łez i przemyśleń. Bardzo serdecznie chciałabym ją polecić wszystkim czytelnikom, szczególnie tym, co lubią powieści romantyczne. Moim zdaniem jest to najlepsza książka tego roku.

Aleksandra Maćkowiak kl II c