Blog Detail

Witajcie we wrześniu:)

12 Wrz 18
admin
No Comments

Zachęcamy do zapoznania się z krótkimi opisami naszych nowości. Liczymy, że mogą one zachęcić czytelników do siągnięcia po te historie.

„Magiczne Drzewo”- „Olbrzym”

źródło google

                    źródło google

 

Kolejny tom autorstwa Andrzeja Maleszki. Kuki zostaje obdarzony  nadludzką siłą, by pokonać olbrzyma o siedmiu wcieleniach. Walczy ze zwierzomaszynami, stalowym ptakiem i pożeraczem światła. Wędrują z nimi mądra Gabi, super gracz komputerowy Blubek i gadający pies. W dalekiej Azji szukają tajemniczego domu pilnowanego przez złotego tygrysa. W tempie gry komputerowej, pełna przygód i humoru. Nie można się od niej oderwać!

 

 

 

 

„Magiczne Drzewo” – „Pojedynek”

 

                źródło google

 

Książka opowiada o tym jak Kuki wyczarowuje swojego klona, by zastąpił go w nudnych zajęciach. Jednak klon zdobywa magiczną moc i zaczyna pojedynek z prawdziwym Kukim. Tworzy gigantycznego robota, żywe labirynty i zmienia ludzi w dziwne stworzenia. Na niesamowitej wyspie Kuki, Gabi i Blubek muszą stoczyć niebezpieczną walkę. Czekają na nich olbrzymie roboty, tajemnicze szachy, groźny łapacz i pies mówiący ludzkim głosem.

 

 

 

Klub Poszukiwaczy Przygód – tom III – „Ucieczka szalonego rumaka”

 

               

źródło google

      źródło google

Kolejny tom z cyklu Agnieszki Stelmaszyk. Ferajna przyjaciół, z Przemkiem na czele zakładają szkolną gazetkę. W snach widzą się już jako dobrzy reporterzy, niestety ku ich zaskoczeniu, nic ciekawego nie dzieje się w szkole.  Trafiają jednak do muzeum Sat-Okha, w którym mogą zabawić się w prawdziwych Indianów! Od pióropuszy do kolejnego śledztwa już tylko krok! Tym razem w mieście giną zabytkowe auta lokalnego kolekcjonera. Inspektor Szczurek napotyka ferajnę poszukiwaczy przygód i ma na nich   oko, ale czy pokrzyżuje im plany?

 

  

 

Klub Poszukiwaczy Przygód – tom IV – „Atak zmutowanych Robotów”         

źródło google

       źródło google

 

 

Przemek i jego ferajna zapisują się na zajęcia z robotyki. Dostają przypływu kreatywności, co przynosi, jak się okaże, nieprzewidziane skutki. Oczywiście nie byliby oni sobą, gdyby nie wpadli po drodze w kłopoty na tle kryminalnym  i to jeszcze ze złotem w tle. Na całe szczęście z odsieczą przyjdzie im ciotka Matylda i jej zwariowany  czarny kot, a im znów się upiecze.

 

 

 

 

„Koszmarny Karolek – Koszmarna klasa”       

źródło google

          źródło google

 

 

Stare i nowe przygody Karolka i jego klasy. „Czujesz się jak koszmarny uczeń? Dołącz do nas, zbyt okropnej dla doskonałych, szkolnych pupilków i młodszych braciszków!”

 

 

 

 

 

Agnieszka Weilandt 

Łukasz Kalkowski

AKTYW BIBLIOTECZNY