Blog Detail

Kilka nowości

27 Kwi 15
admin
No Comments

Lektura na długiiiiiiii majowy weekend 🙂

Beata Ostrowicka „Przecież Cię znam”

przeciezNormalna kochająca się rodzina. Beztroska codzienność. Idealny chłopak. Laura chciałaby móc to powiedzieć o swoim życiu, ale nie może… Pewnie dlatego wciąż gdzieś pędzi. Musi przecież pomóc Monice, siostrze, która bardzo wcześnie zaszła w ciążę i samotnie wychowuje dziecko. I pani Wandzie, starszej kobiecie, u której dorabia sobie matka. Do tego Laura trzy razy w tygodniu udziela korepetycji. Powinna też spotykać się z ojcem, na co zwykle nie ma ochoty, bo nie może znieść jego „najnowszej miłości”. dziewczyna tęskni za dawnymi czasami, choć przed nikim, nawet samą sobą, by się do tego nie przyznała. Na szczęście ma Szarą, na którą zawsze może liczyć. I Błażeja, który mimo że jest dla niej najbliższą osobą na świecie, nigdy nie będzie jej chłopakiem..

źródło opisu:Nasza Księgarnia

Małgorzata Gutkowska -Adamczyk  „220 Linii”     

linia

Mikołaj, pasjonat gry na perkusji, rozpoczyna naukę w gimnazjum i otrzymuje swoją pierwszą Warszawską Kartę Miejską. Staje się ona jego biletem do dorosłości- chłopak może teraz samodzielnie, bez kontroli rodziców, poruszać się po stolicy. Przemierzając trasy 220 linii autobusowych, nie tylko poznaje swoje miasto, lecz także odkrywa wartość prawdziwej przyjaźni i przeżywa pierwszą miłość. Za sprawą swojego muzycznego talentu znajdzie nowych, intrygujących znajomych. czy uda mu się spełnić marzenie o założeniu prawdziwego zespołu?

źródło:empic.com

sek

Barbara Stenka „Sekundnik”

15 – letnia Ara z trudem radzi sobie z bezwzględną codziennością niebezpiecznej dzielnicy. Nie wie, że największe kłopoty dopiero się zaczną. Gdy w tajemniczych okolicznościach znika matka Ary, dziewczyna decyduje się na ryzykowną akcję poszukiwawczą. W mrocznym labiryncie wewnętrznych strachów i barier towarzyszy jaj Leon- rozgoszczony w życiu, odważny chłopak. Czy Ara uratuje matkę i zmieni życie swojej rodziny? Co zastanie na końcu tej wyprawy? Jaką cenę zapłaci za próbę samodzielności? Tylko podążanie z a Arą zbliży was do odpowiedzi na te pytania…

źródło:lubimyczytac.pl

Teresa Grzywocz „Etat w chmurach”

Kariera stewardesy kusi obietnicą dalekich podróży, wysokimi zarobkami oraz poznawaniem ludzi. Mało kto jednak wie, jak wielu wyrzeczeń wymaga ten zawód. Autorka przez parę lat pracowała w arabskich liniach lotniczych, podróżując niemal po całym świecie. z humorem opisuje wymagające szkolenia i egzaminy, normy dotyczące wyglądu i zachowania oraz sytuacje z kłopotliwymi pasażerami. Jej prywatny”dziennik pokładowy”pozwala poczuć nie tylko atmosferę egzotycznych lotów, ale też    codzienność życia między jednym a drugim lotem.

źródłol:lubimyczytac.pl