Ogólnopolska Akcja Czytania

14 Cze 16

Dziesiątego czerwca uczniowie czarnkowskiego gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania, przebiegającej pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”.  Odpowiedzialna za akcję była pani Izabela Skrzypczak-Szutowicz.

Podczas trzeciej lekcji wyposażona w książki młodzież zebrała się na boisku szkolnym. Około dziesiątej rozpoczęło się zbiorowe czytanie. Uczniowie pogrążyli się w wybranych wcześniej lekturach. Każdy gimnazjalista zabrał ze sobą ulubioną książkę. Nauczyciele również włączyli się do akcji.

Przez niecałe czterdzieści pięć minut na boisku panowała prawie całkowita cisza, co jakiś czas zaburzana przez szelest przewracanych stron. Dwieście pięćdziesiąt jeden osób wciągało się w wartkie akcje swoich książek.

Dźwięk dzwonka, który obwieścił zakończenie akcji  spotkał się z wyjątkowo chłodnym przyjęciem. Wielu uczniów przerwało czytanie w najciekawszym momencie.

Wydarzenie z pewnością było miłą alternatywą  dla siedzenia na lekcjach. Każdy mógł na chwilę przenieść się do innego, pełnego przygód świata.

Rozalia Albin III

DSC_0032 DSC_0015 DSC_0014 DSC_00231